نحوه اجرا و نصب قیر گونی و قیمت آن

نصب قیر گونی در مکان های مختلف

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد برای محافظت سطوح و مکان های مختلف از نفوذ آب و رطوبت از ایزوگام و یا قیر گونی استفاده  می کنند.

به طور نمونه برای محافظت از سقف پشت بام ها و درزگیری و همچنین برای جلوگیری از رطوبت از لایه ای به نام ایزوگام و یا بتن و سیمان ، قیر و گونی استفاده می شود.

هر کدام از این مواد ها به روش خاص خود پیاده سازی و اجرا خواهند شد.

روش اجرای قیر گونی

قیر گونی نیز نوعی عایق رطوبتی سنتی می باشد که بر روی سقف پشت بام ها و یا مکان های در معرض رطوبت استفاده می شود.

روش اجرای قیر گونی به این ترتیب است که یک لایه قیر میریزیم بعد لایه گونی را روی آن قرار می دهیم و سپس دوباره یک لایه قیر روی آن می کشیم.

اما قبل از اجرای آن باید به چند نکته توجه داشته باشید .

اولین و مهمترین نکته سطح زیر قیر گونی شما می باشد.قبل از اجرای قیر گونی سقف را با سیمان به طور کامل بپوشانید و باید به گونه ای انجام شود که سیمان ترک برندارد و قیر گونی به طور کامل بچسبد و تمام درزها پوشانده شود.

باید دقت کنید که تمامی قسمت های سیمان چسبیده و یکپارچه شود .

بعد از مرحله اول باید بر روی سیمان قیر را تا دمای ۱۸۰ چسباند و توجه کرد که تمام قسمت های سیمان را بپوشاند که آب و یا مواد دیگری در آن نفوذ نکند.

بعد از آن با یک گونی درجه ۱ روی قیر را بپوشانید تمام چین خوردگی ها و را درست کنید و دقت کنید که گونی در هنگام پهن شدن دچاره پارگی و در رفتگی نشود.

برای اینکه تمام راه نفوذ آب بسته شود مرحله قیرگونی را به صورت معکوس انجام می دهیم دقت کنید که اگر می خواهید از قیرگونی برای عایق بندی استفاده کنید حتما توان تحمل ساختمان را بررسی کنید که آیا می تواند این وزن را تحمل کند یا نه .

در مرحله آخر دوباره بر روی گونی یک لایه قیر می کشیم توجه کنید که تمام نکاتی که برای مرحله قبل داشتیم را هم باید دراین مرحله رعایت کنیم تا قیرگونی به بهترین شکل ممکن نصب گردد .

در این مرحله باید که قیرگونی تست شود که آیا به خوبی جلوی نفوذ آب را می گیرد یا اینکه آب از آن نفوذ می کند برای این کار باید ۲۴ ساعت بعد عمل آب گیری را انجام داد اگر آب نفوذ کرد دوباره باید محل نفوذ آب را با یک لایه قیرگونی دوباره بپوشانید.

اجرا و نصب ایزوگام و قیر گونی بسته به کاربری که دارد نکات مختلفی نیز دارد .

به طور مثال اگر کف سرویس بهداشتی را قیر گونی می کنیم باید ضخامت آن حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.

نکته بعدی دمای اجرا و نصب قیر گونی و ایزوگام می باشد.

قیر گونی را نباید در هوای سرد اجرا و نصب کرد.هوای سرد موجب سرد شدن قیر می شود و باعث می شود قیر به طور کامل به سقف و یا کف نچسبد.

همچنین دقت کنید سطحی که می خواهید قیرگونی را روی آن اجرا کنید خشک بوده باشد تا رطوبتی در زیر قیرگونی باقی نماند.

توجه کنید که در مراحل ابتدایی از قیر سفت استفاده نکنید حداقل میزان قیر برای اندود کردن یک متر مربع گونی ۲۵۰۰ گرم است که باید مقدار ان رعایت شود.

در مرحله ی آخر قیر گونی و بعد از تست بهتر است که قیرگونی را با یک لایه سیمان به طور کامل پوشاند تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری کرد .

توجه کنید که انجام قیرگونی باید توسط افراد مجرب انجام شود ودر صورتی که تا حالا این کار را انجام نداده اید از انجام دادن این کار به صورت شخصی بپرهیزید که بسیار کار خطرناکی است و می تواند باعث خسارات جبران نا پذیری به فرد شود.

قیمت قیر گونی و یا ایزوگام

قیمت ایزوگام و قیر گونی بسته به لایه های به کار رفته در آن ها متفاوت خواهد بود.

هر چقدر لایه های به کار رفته بیشتر باشد قیمت آن افزایش خواهد یافت.

اگر ایزوگام به کار رفته برندی مانند ایزوگام بام گستر دلیجان باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

هر چقدر قیمت آن بالاتر رود کیفیت و مرغوبیت نیز افزایش خواهد یافت.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره ایزوگام به مقالات دیگر ما مراجعه نمایید .

همچنین می توانیدجهت اطلاعات قیمت ایزوگام ها و اجرا و نصب آن با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲۱۵۰۰۰۴۲

۰۹۹۰۱۵۴۲۲۶۸
۰۲۱-۷۷۳۲۰۰۷۱

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme